Dailės studija vaikams

Dailės studija vaikams

Piešimas vaikams yra vienas gražiausių užsiėmimų vaikystėje, kurį kiekvienas iš mūsų prisimename. Kai žiūrime į piešiančius vaikus, mus žavi jų laisvė, kūrybiškumas, netikėtos idėjos, begalinė drąsa ir tas natūralus paprastumas. Vaikai labai gerai žino, ką ir kaip piešti. Vienintelis, ko jie nežino, - kad tą patį dalyką galima perteikti pačiais įvairiausiais būdais. Mano nuomone, tai viena iš priežasčių, kam reikalingos piešimo pamokos vaikams. Mane, menininkę - edukatorę domina klausimas, kaip vaikas, neturėdamas jokių kūrybinės raiškos ir vaizdavimo plokštumoje įgūdžių geba atvaizduoti gelmę, užfiksuoti esmę? Esu įsitikinusi, kad dailės užsiėmimuose ryškėjanti vizualinio naratyvo paslaptis ir organiškai užsimezgantis dialogas tarp vaiko ir suaugusiojo (o taip pat ir vaikų tarpusavyje) yra vienas tinkamiausių būdų prisiliesti prie vaiko raidos psichologijos, ugdyti ne tik jo estetinius gebėjimus, bet ir savivertę.

Būreliai vaikams nėra naujiena, tačiau mano dailės studija, įrengta seno namo palėpėje, skirta skatinti, saugoti ir paremti besiformuojantį vaiko individualų, autentišką vizualinį mąstymą, suteikiant jo vizualinės išraiškos formoms atitinkamą kompetentingą kontekstą. Tad čia gausu knygų, vaikams žinomos ir nežinomos paskirties daiktų bei įrankių. Kiekviena pamoka - tai atskira istorija, kuri prasideda nuo manęs ir baigiasi vaikais. Piešimas vaikams vyksta, kai nenurodau pavyzdžio, kaip reikia piešti, kaip teisingai pavaizduoti, kaip priartinti piešiamą objektą prie realybės. Pasiūlau tik priemones darbui, įtakoju įvykių eigą, ir istorija prasideda. Ją pasakoja vaikai. Svarbu sužadinti jų vaizduotę ir suteikti kūrybinio bendradarbiavimo procesui tinkamo, augimo mąstyseną skatinančio pozityvumo.

Piešimas vaikams - tai natūralus kūrybiškumas, autentiškumo, kurį turi visi vaikai, pasireiškimas. Mano dailės mokymo metodas vaikams netrukdo būti savimi. Taip žodis po žodžio,  sluoksnis po sluoksnio sukuriame istoriją.

Piešimas vaikams yra būdas sužinoti, kaip išradingai panaudoti įvairias medžiagas ir dailės priemones. Tai ir būdas sužinoti, ką reiškia spalvos, kad galima piešti ir baltą piešinį, kam yra reikalingas horizontas ar perspektyva. Vyksta laisvas piešimas. Vaikai mokosi kūrimo būdų, o aš - kaip koncentruoti jų dėmesį ir nukreipti energiją, kuri čia, mano palėpėje, gali kaskart nevaržomai išsilieti, kai vaiko kūrybiškumas klesti.

Būreliai vaikams - tai ir bendravimas su kitais vaikais. Vaikai iš prigimties linkę piešti ir taip pasikalbėti su savimi. Vaiko neverbalinis naratyvas yra universalus atminties ir žinių organizavimo būdas, kuriuo vaikai formuoja patys save.

Tačiau piešimas vaikams grupėje yra dar ir kitų vaikų piešinių vertinimas, kūrybos proceso stebėjimas, buvimas kūrybiškoje aplinkoje. Tad mano dailės studija nėra tiesiog viena iš vietų, kur vyksta tradiciniai būreliai vaikams. Čia vyksta ritualas, kuriame vaikai ir aš esame lygiaverčiai.

Piešimo pamokos vaikams vyksta kiekvieną šeštadienį, 10.30. Jos skirtos 5-10 m. vaikams. Grupėje dirba iki 8 vaikų. Viena pamoka trunka 1 val. 30 min. Vieno užsiėmimo kaina - 20 €. Visos priemonės yra įskaičiuotos į kainą. 


Įdomu? Spauskite ant "Užsisakyti" ir užpildykite trumpą užklausos formą. 

Norite daugiau sužinoti apie mano mokymo piešti patirtį? Spauskite Apie mane.

Domina, ar vyksta piešimo pamokos suaugusiems? Spauskite Dailės studija suaugusiems.

Dailės studija vaikams

Čia užsiėmimai vaikams būna ir linksmi, ir kūrybiški, ir įdomūs